β3
Γενικά Εκδηλώσεις

Εορτασμός εθνικής επετείου 1821

Τι και αν πέρασαν 203 χρόνια από την έναρξη της επανάστασης του 1821, οι μαθητές του σχολείου μας τίμησαν την λαμπρή αυτή επέτειο με όλη την επισημότητα και το μεγαλείου που της αρμόζει. Αρχικώς συγκεντρώθηκαν πρωί στο σχολείο φορώντας τις επίσημες στολές παρέλασης αλλά και παραδοσιακές φορεσιές. Μεταφέρθηκαν συντεταγμένα στην εκκλησία όπου και παρακολούθησαν τη δοξολογία για τη σημερινή ημέρα και κατόπιν παρέλασαν στον κεντρικό δρόμο του χωριού κερδίζοντας το ζεστό χειροκρότημα των παρευρισκόμενων.

Παρέλαση 25 Μαρτίου 2024

Έπειτα ακολούθησε κατάθεση στεφάνων στο μνημείο ηρώων του σχολείου μας, ενώ αντιπροσωπεία μαθητών με τη συνοδεία του γυμναστή κου Αντρέα Κυριλή μετέβη στο Αγρίνιο για την κεντρική παρέλαση της πόλης.

β2

β1